İBADETLERDE DEVAMLILIK” üzerinde 2 yorum

 1. SeLâmün aLeyküm..
  İbdetLerde devamlılık halis bir imanı gerktirir.. Bu zamanda en büyük zafiyet imanımızı gereği gibi inkişaf ettirememek.. “İnkâr etmemek başka, iman etmek başkadır..” YaLnız diL ile ben iman ettim demek.. Kabaca örnek vermek gerekirse insan hoşa gitmeyen bozuk ya da zehirli bir gıdayı ağzında hissettiğinde çıkarması basittir.. Mideye indiği zaman biraz daha zorlaşır, istiğfar ederek yine de kurtulması münkün.. Lâkin bu bozuk ya da zehirLi gıda hücrelere intikal ettiği zaman bu zehirLi gıdayı vücuttan atabiLmek münkün mü..?
  İşte bizLer de İMANIN NURUNU hücreLerimize nakşetmeLiyiz ki kuLLuğumuzda ve ibadetLerimizde devamLıLık sağLayabiLeLim.. Yoksa bu kuru bir temenniden öteye geçmez..
  Yüce Rabbimiz bizLere kuru bir asma daLından LezzetLi üzümLer ikram ettiği gibi.. İmanın HakikatLerinide Üstadımız Saidi Nursi eliyle Kur’an denizinden alınan iman HakikatLerini “RisaLe-i Nur” aracıLığı iLe bizLere taktim ettirmiş.. Bize düşen okuyup imanımızı inkişaf ettirmek.. Rabbimize haLis bir imanLa gereği gibi kuL oLabiLmek.. Ne yazık ki Dünya çapında yerini bulan bu nadide eser üLkemizde yüksek tahrip ve entel kesimin enaniyeti yüzünden gereği gibi rağbet görmemesine rağmen son zamanlarda muhteşem bir şekilde gönüllerde kalplerde hakkettiği yeri hızla almaktadır.. İman hakikatlerine hepimizin hava gibi, su gibi, ekmek gibi sonsuz ihtiyacı var.. Önce İman..
  “iman, insanı insan eder; belki, insanı sultan eder. öyle ise, insanın vazife-i asliyesi iman ve duadır.” (sözler | yirmiüçüncü söz | 285 )
  SaygıLarımLa..

  Beğen

Sizin Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s