Bilgilendirme….” üzerinde 12 yorum

 1. Çok geçmiş olsun İsra hanım. Dualarımız sağlığınıza kavuşmanız için olacaktır. Allah hakkımızda en iyisini bilendir.

  Beğen

  • Allah cc razı olsun kaptan.Amenna, rabbim hakkımızda hayırlı olan herseyi en iyi bilendir. Hakkınızı helal ediniz, bizden yana helaldir.selam ve dua ile

   Beğen

   • İsra hanım ne demek, anamın ak sütü gibi helal olsun. Şayet bir mercimek tanesi kadar hakkım var ise

    Beğen

 2. ON İKİNCİ DEVÂ

  Ey hastalık sebebiyle ibadet ve evrâdından mahrum kalan ve o mahrumiyetten teessüf eden hasta! Bil ki, hadisçe sabittir ki, “Müttakî bir mü’min, hastalık sebebiyle yapamadığı daimî virdinin sevabını, hastalık zamanında yine kazanır.” Farzı mümkün olduğu kadar yerine getiren bir hasta, sabır ve tevekkül ile ve farzlarını yerine getirmekle, o ağır hastalık zamanında sair sünnetlerin yerini, hem hâlis bir surette, hastalık tutar.

  Hem hastalık, insandaki aczini, zaafını ihsas eder. O aczin lisanıyla ve zaafın diliyle, hâlen ve kâlen bir dua ettirir. Cenâb-ı Hak insana hadsiz bir acz ve nihayetsiz bir zaaf vermiş, tâ ki daimî bir surette dergâh-ı İlâhiyeye iltica edip niyaz etsin, dua etsin. -1- Yani, “Eğer duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var?” Âyetin sırrıyla, insanın hikmet-i hilkati ve sebeb-i kıymeti olan samimî dua ve niyazın bir sebebi hastalık olduğundan, bu nokta-i nazardan şekvâ değil, Allah’a şükretmek ve hastalığın açtığı dua musluğunu, âfiyeti kesb etmekle kapamamak gerektir.

  Beğen

 3. Allah acil şifalar ihsan eylesin inşaAllah.. Gerçekten tevafuk oldu öğrenmem.. Tez vakitte halisane sağlığınıza kavuşup dönersiniz inşaAllah.. Selam ve dua ile kalın İsra hanım..

  Beğen

  • Allah cc razı olsun ìsmail kardeşim. Bügün evime dönebildim Rabbimin izniyle. Tedavi devam edecek tabii. Bekleyelim görelim, Mevlam neylerse güzel eyler. Bizimde akibetimizi hayırlı eylesin. Rabbim sizlere sağlıklı ve rızası üzere bir ömür nasip etsin. Duanız icin de razı olsun, kabul etsin.

   Selam ve muhabbetle kardeşim.

   Beğen

Sizin Yorumunuz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s